Strona główna   |    Kontakt
image


Artykuły

kropki    Powiedzieć tak w sierpniu


2009-08-19

Problemy z rezerwacją sal weselnych trwają od dłuższego czasu. Sierpień to najbardziej oblegany letni miesiąc. Można liczyć na ładną pogodę, a wiele par wciąż wierzy w magię litery „r”. Na wolny termin w najpopularniejszych lokalach czeka się nawet półtora roku. Skąd te weselne kolejki?

Roczniki urodzone w okresie wyżu demograficznego lat 80. ubiegłego wieku dorosły do podejmowania życiowych kroków w postaci małżeństwa. Dodatkowo rośnie średnia wieku osób wkraczających w związek małżeński. Obecnie, jak podaje Główny Urząd Statystyczny, panowie decydując się na ślub mają blisko 28 lat, a panie 24. W stolicy Wielkopolski dochodzi jeszcze spora grupa ludzi zostająca na stałe po studiach.

Wygrają zapobiegliwi

Dla urzędników udzielających ślubów sierpień to wyjątkowo gorący okres. Stąd tak ogromne problemy z zarezerwowaniem wybranej sali. – Najbardziej zapobiegliwa para zarezerwowała u nas termin na 2011 rok – z uśmiechem zadowolenia mówi Marcin Gałecki, właściciel Dworku Staropolskiego. Jeszcze poważniejsze wyzwanie stoi przed młodymi, których rodzina nie pochodzi z Okolic. Oprócz sali muszą wynająć także miejsca na nocleg dla przyjezdnych. – Większość naszych klientów oprócz wynajęcia sali decyduje się na rezerwację pokoi. Jest to zdecydowanie tańsze i wygodniejsze rozwiązanie niż szukanie osobnego hotelu - radzi Marcin Gałecki. Znalezienie zadowalającego połączenia atrakcyjnej sali oraz odpowiedniego standardu pokoi nastręcza sporych kłopotów. Dlatego przyszli nowożeńcy nie powinni odkładać tego na ostatnią chwilę.

Atrakcje wbrew kryzysowi

W czasie kryzysu polityka państwa ma skłaniać młodych ludzi do legalizacji związku. Program „Rodzina na swoim” pomaga nowożeńcom w kupnie nowego mieszkania. Możliwość wspólnego rozliczania z Urzędem Skarbowym również jest niewątpliwym plusem. Mimo, że młode pary korzystają ze zniżek finansowych oferowanych przez państwo, pieniądze nie są dla nich najważniejsze podczas organizacji wesela – Od dzieciństwa wyobrażałam sobie mój ślub i wesele. Chcę, by w tak ważnej dla mnie chwili wszystko było idealne, choćby to nieco więcej kosztowało – mówi Ania, przyszła panna młoda z Podkarpacia. Nawet jeśli narzeczeni decydują się na zmniejszenie wydatków, przede wszystkim rezygnują z drogich usług kamerzysty albo wyszukanych kwiatów. Atrakcje, które mają uczynić wesele niezapomnianym i niepowtarzalnym nie znikają ze scenariusza. - Każda para chce by ten uroczysty dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy. Ogromną popularnością cieszą się nasze dodatkowe atrakcje jak pieczony dzik czy przejażdżka bryczką – zaznacza Marcin Gałecki.

Nowocześnie, ale praktycznie

Większość par wybiera styl łączący elegancję i tradycję. Jedne decydują się na klasyczne wesele, inne wolą po staropolsku. Jak w każdej dziedzinie co sezon pojawia się nowa moda. Jednak młodzi przestali hołdować zasadzie „zastaw się a postaw się”. W nowościach poszukują przede wszystkim ułatwień i udogodnień. Najważniejsze jest przecież dobre samopoczucie nowożeńców i gości. Do takich trendów należy zawieranie małżeństwa w piątek lub nawet czwartek. Chociaż w tradycji chrześcijańskiej piątek jest dniem żałoby, narzeczeni mogą poprosić w swojej parafii o dyspensę. Na takie rozwiązanie decydują się zwłaszcza pary, które nie mogą lub nie chcą czekać na legalizację związku. Dlatego popularność piątkowych ślubów szybko rośnie. – Jeszcze rok temu nie było problemu z zarezerwowaniem sali na piątek. Teraz i z tymi terminami bywa ciężko – wypowiada się Marcin Gałecki. Iza, której ślub odbył się miesiąc temu właśnie w piątek, jest bardzo zadowolona. – Decydując się na ceremonię w piątek zamiast sobotę, czekaliśmy na wolną salę jedynie trzy miesiące a nie rok. Najważniejsze jest przecież za kogo się wychodzi za mąż, a nie w który dzień tygodnia. – kwituje Iza.<- Powrót


Dodaj ogłoszenie

kropki   Darmowe ogłoszenia!

  Sprzedam termin videofilmowania wesela  
  TREŚĆ  
  Sprzedam termin na videofilmowanie wesela na 30 lipca 2011 roku. Cena taka ile wynosila kaucja czyli 200zl. Kamerzysta ...  
  CENA: 200zl  
  KONTAKT  
   
  MIEJSCOWOŚĆ  
  Rzeszów  
   
  DATA DODANIA  2010-08-01  
  Zobacz więcej...  

Valid XHTML 1.0 Strict